KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143407
nr 1614 3407
Yngve Hulling
(1897-1965), Sverige
Oljemålning, Landskap med vattendrag. Signerad, daterad 1920. Olja på duk, 77x100 cm, yttermått inklusive ram: 99x122 cm
Kondition: skadad ram
Yngve Hulling, svensk bildkonstnär född 1897, död 1965 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:14:01
19/4 22:50:46